Konkurs skierowany był do dzieci z klas I-IV szkół podstawowych z Chełma powiatów: chełmskiego, krasnostawskiego i włodawskiego. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie ozdoby świątecznej (bożonarodzeniowej) z wykorzystaniem surowców wtórnych. Pomysł oraz technika wykonania miała być dowolna, jednak ozdoby świąteczne MUSIAŁY być wykonane z surowców wtórnych (np. opakowań papierowych, szklanych, plastikowych, gazet itd.) lub materiałów naturalnych (np. drewno, siano, słoma, szyszki, ziarna zbóż, pestki owoców itd.).

Prace konkursowe uczniowie składali do 18 grudnia.

Komisja Konkursowa miała naprawdę ciężki orzech do zgryzienia... Na konkurs nadesłanych zostało 60 prac z 11 placówek oświatowych z Chełma, Włodawy, Rejowca, Uhra, Okszowa, Żmudzi, Krupego. Wszystkie prace były zgodne z wymaganymi kryteriami. Wyróżniały się oryginalnością, pomysłowością i techniką wykonanej pracy. Zarówno Komisja, w skład której weszły: Agnieszka Rosochacka, Joanna Sobańska i Urszula Jankowska, jak i Pracownicy Biblioteki byli pod ogromnym wrażeniem. Wszystkie eko-ozdoby zostały wyeksponowane na wystawie w holu Biblioteki i podziwiane przez cały miesiąc przez Czytelników. W Bibliotece zapanował eko-świąteczny klimat.

Decyzją Komisji wyłoniono zwycięzców, przyznano I, II i III miejsce.

I miejsce - KINGA MIELNICZUK (Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie)

II miejsce - PAWEŁ SADO (Szkoła Podstawowa nr 8 w Chełmie)

III miejsce - ALEKSANDRA WIORKO (Szkoła Podstawowa w Rejowcu)

Gratulujemy!!!

Uroczyste wręczenie nagród Zwycięzcom odbyło się 4 lutego (wtorek) o godzinie 13:00 w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie (ul.Wieniawskiego 15) w Czytelni. Laureaci otrzymali zestawy konstrukcyjnych klocków KORBO.