Drodzy czytelnicy, terapeuci i pedagodzy specjalni, na rok 2020 zaprenumerowaliśmy nowy tytuł czasopisma: Terapia Specjalna Dzieci i Dorosłych. Magazyn tworzony z myślą o specjalistach pracujących z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych.

Zawiera stałe działy:

  • TEMAT NUMERU

Każdy numer przedstawia konkretną metodą pracy, rodzaj zaburzenia lub trudność w terapii osób  o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Punktem centralnym są zawsze profesjonalne aspekty pracy terapeutycznej.

  • METODY TERAPII

Zalecenia terapeutyczne, które cieszą się uznaniem ze względu na swoją efektywność. Pokazywane są różne sposoby pracy w praktycznym ujęciu i różnych  formach komunikacji.

  • WSPÓŁPRACA Z...

Współpraca z rodzicami oraz praktyczne wskazówki wspierające proces diagnostyczny i terapeutyczny prezentowane przez specjalistów z różnych dziedzin i z różnych instytucji, m.in.: psychologa, neurologa, logopedę, seksuologa, lekarza rodzinnego, genetyka klinicznego.

  • STUDIUM PRZYPADKU

Rozbierane na czynniki pierwsze najtrudniejsze problemy i wskazówki, jak radzić sobie z nimi w praktyce, prezentowane są przypadki omówione w oparciu o realne przykłady zaburzeń.

  • ZAJĘCIA Z POMYSŁEM

Bank pomysłów z oryginalnymi, autorskimi scenariuszami do różnych zaburzeń rozwoju i zachowania wraz z gotowymi kartami pracy oraz praktyczne wskazówki i zalecenia specjalistów.

  • PORADY PRAWNE

Prawne aspekty pracy terapeuty i pedagoga specjalnego, związane m.in., z ochroną danych osobowych oraz współpracą z instytucjami zewnętrznymi, jak OPS czy fundacje, wzory kontraktów.

  • DIAGNOSTYKA

Ciekawe przypadki diagnostyczne przygotowane w oparciu o realny proces formułowania diagnozy i celów terapii. Przekrój przez znaczące dla danego zagadnienia sytuacje ze wskazaniem momentów kluczowych terapii.

Jesteśmy w posiadaniu 1 numeru kwartalnika z roku 2020.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się jego treścią w Czytelni lub zamówienie skanu drogą online: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.