Rok szkolny 2017/2018 jest pierwszym, w którym część uczniów uczy się w nowym systemie 8-klasowej szkoły podstawowej oraz 4-letniego liceum lub 5-letniego technikum (lub dwustopniowej szkoły branżowej).

Zmiana systemu spowodowała także opracowanie nowych podstaw programowych. W przypadku informatyki te zmiany są bardzo poważne. Nowa podstawa kładzie nacisk na inne treści i umiejętności, wprowadza powszechną naukę programowania na wszystkich etapach edukacyjnych.

W numerze 4/2017 Meritum znajdą Państwo wiele artykułów związanych zarówno z dotychczasowymi doświadczeniami z nauką programowania w polskich szkołach, jak i przede wszystkim z nowym podejściem do powszechnego kształcenia informatycznego.

 Zapraszamy do lektury czasopisma Meritum.

Mazowieckiego Kwartalnika Edukacyjnego, którego wydawcą jest Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie.

Oferujemy również przesłanie bezpłatnego skanu  artykułu  na adres poczty elektronicznej zamawiającego.

Kontakt:

tel. 82 562 24 87

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.